Instalacje elektryczne w domu

Instalacje elektryczne w domu, oświetleniowe, odgromowe i przepięciowe

Instalacje elektryczne stanowią bardzo ważną część każdego domu jednorodzinnego. To właśnie od rozplanowania instalacji będzie zależało wiele innych rzeczy podczas projektowania wnętrza. W rzeczywistości instalacje elektryczne w domu nie są widoczne. Wszystkie przewody są ukryte w ścianach, podłogach i sufitach. Dzięki temu w domu nie tylko panuje większa estetyka, ale również bezpieczeństwo – co jest szczególnie istotne dla najmłodszych domowników. Wykonywanie profesjonalnej instalacji elektrycznej to jedna z podstawowych usług, która od lat znajduje się w ofercie naszej firmy. Dlaczego jest tak istotna?

Instalacje elektryczne w domu – dlaczego są tak ważne?

Każda instalacja, chociaż wydaje się stanowić nieład, tak naprawdę odznacza się kompletnym porządkiem. Wszystkie przewody łączą się w grupy i docierają do tablicy rozdzielczej. Tam są zabezpieczane bezpiecznikami, które są tą częścią instalacji, do której domownicy mają dostęp w razie awarii. Jednak aby całość funkcjonowała prawidłowo, musi zostać wykonana przez doświadczonego elektryka. Tylko wtedy można mieć pewność, że instalacja zapewni maksymalne bezpieczeństwo. Oczywiście bezpieczeństwo powinno być powiązane z komfortem mieszkania i praktycznością. Dlatego przed wykonaniem instalacji elektrycznej, trzeba dobrze przemyśleć, jak ma wyglądać każde pomieszczenie znajdujące się w domu. To właśnie na podstawie tych danych, elektryk zaprojektuje instalację.

Źle wykonana instalacja elektryczna – możliwe konsekwencje

Nasza firma od lat zajmuje się wykonywaniem instalacji elektrycznych do domów jednorodzinnych i nie tylko. Zawsze staramy się pogodzić potrzeby klienta z bezpieczeństwem. Wiemy bowiem, jakie konsekwencje może nieść za sobą źle wykonana instalacja. Tym bardziej nie powinno się zlecać tego typu prac firmom, które nie mają doświadczenia. Istnieje ryzyko, że wysłany zostanie do państwa elektryk, który dopiero zaczyna pracę w swoim fachu i nie ma tak dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Niektórzy starają się wykonywać instalację również na własną rękę, co rzadko kiedy dobrze się kończy. Źle wykonana instalacja elektryczna w razie awarii może doprowadzić nawet do pożaru, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Do jednych z najczęściej popełnianych błędów podczas wykonywania instalacji w domu należy brak uziemienia. Wiele osób zapomina o uziemieniu na etapie stawiania fundamentów. Niestety, gdy dom już stoi, wykonanie całej operacji jest skomplikowane i drogie. Nierzadko również okazuje się, że w domu jest za mało gniazdek lub źródeł światła. To właśnie problem, który często dotyka osoby, które jeszcze nie wiedzą, jak będą urządzać pomieszczenia podczas projektowania instalacji elektrycznej. Dlatego warto wcześniej przynajmniej naszkicować wstępny plan dotyczący urządzenia wnętrz.

Zobacz również